Начало Форум
Добре дошли, Гост
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте.    Забравена парола?

Въпрос към студентите в УАСГ
(1 разглежда/т) (1) Гости
Отиди най-отдолуСтраница: 1
Тема: Въпрос към студентите в УАСГ
DeluSion
Асистент
graphgraph
Изключен Click here to see the profile of this user
Въпрос към студентите в УАСГ 12 Години, 4 Месеци Карма: 0
Здравейте!Тъй като с техниката не се разбираме много добре исках да попитам тези които са наясно с тези неща какъв лаптоп ми трябва в УАСГ за да ми върши работа?И най-вече тази видео карта никак не ми е ясна.Трябва ли да е вградена или не?

Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
JaVa
Асистент
graphgraph
Изключен Click here to see the profile of this user
Отг: Въпрос към студентите в УАСГ 12 Години, 4 Месеци Карма: 0
Виж сега... лаптоп за УАСГ ще ти върши работа и втора ръка. AutoCAD му трябва МНОГО RAM (за версия 2008 и нагоре минимум 1 GB за ХР и 2 за Vista/Windows 7 а препоръчителни 2 GB-XP 3+GB-Vista/windows 7), а версии като 2004 тръгват и на 256/512 рам нормално(с толкова рам само ХР). Видеокартата е по желание т.е. и на Intel X4500 съм подкарвал 3D AutoCAD, а така наречените вградени имат едно не малко предимство - компютъра издържа повече на батерия с нея.... е не стават за игри ама не за това сме тук (CS и DOTA вървят и на Intel video) Не знам каква сециалност си, но лаптопа има сериозни недостатъци и те са:
1. Малкия монитор - дори да е 17" резолюцията ще му е малка... неможе да се сравни с чертане на 21" LCD.
2. Липсата на цифров блок(сега пускат някакви 15.6" с блок, но нямам наблюдения за тях) - за някои не е болка за умиране ама аз много си го ползвам и ми трябва за нормална работа.
3. Като цяло работата на AutoCAD не е така удобна на преносимя както на стационарния

Лаптоп ще ти трябва, но не е задължително първата година.

Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Отиди най-отгореСтраница: 1
Модератори: vassil