Начало Форум
Добре дошли, Гост
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте.    Забравена парола?

Колко % от приетите ТС и ССС завършват?
(1 разглежда/т) (1) Гости
Отиди най-отдолуСтраница: 123
Тема: Колко % от приетите ТС и ССС завършват?
az_azov
Асистент
graphgraph
Изключен Click here to see the profile of this user
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: -1
a posle kakvo stava e vuprosa bachkash kato taksidjie .ako si slqzal i uchil taka

Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
dunno
Главен асистент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 5
аз шия гоблени...

Anne_K
Асистент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 0
аз и толкова не правя

z2zzzz
Доцент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 0
tanq4474 написа:
Ето ти една съвсем прясна и конкретна статистика: 180 човека от ССС са подали молби за дипломна защита.

Обаче колко от тези 180 души са влезли ССС преди 5 години, а не преди 6, 7, ... и т.н....

(ПС: от моята група от 26 човека само ДВАМА души не сме късани нито веднъж за 1-ви курс - на мен ми се струва слаб процент, но не знам как са били сегашните 3-ти, 4-ти курс, когато са били в 1-ви...)

vabo_2010 написа:
minalata goina shtom balowete sa bili 15 za injenernite speialnosti kakvo izliza,4e s 3-ka diploma i 3 na izpita vlizash......emi gledam ima i 13 bal znachi i s 2,70 na izpita vlizash hirosrtoitelstvo + 3 diploma!!!!!!!!!!!

Мисля, че с под 3,00 на изпита се води оценка СЛАБ и не правиш с нея състезателен бал. Баловете под 15 са формирани по-вероятно само с матурата (и слаба диплома) (пример: матура 3.00 и диплома 4.00 и става бал 13.00)

Последна редакция: 24/07/2011 11:16 от z2zzzz.
marvas
Асистент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: -4
Не е важно колко завъшват а после какво правят. Тези който сега са приети и са в началото нека се поинтересуват какъв процент от завършелите работят по специалноста, кавво точно работят да не е например специаност ССС а да работи дограма, фасади или окачени тавани
Проучете тази хора на какви заплати са колко сигурна им е работата и сравнете техните заплати с тези на други специалности извън УАСГ.
Истината е че този университет взима много но не дава добра реализация като цяла аз България и не си струва да се учи там.
Който е по умен просто не го записва. ЗАПОМНЕТЕ ТОВА.
Който е по умен записва информатика или нещто от ITто. Ако си 3каджия го записваш и после си чукаш главата.
Понеже не всички са достатъчно умни сте трабва някои да го учи това на тях успех
Но знайте и това е истината която преподавателите няма да ви кажат
С този голям прием няма как всички завършели да се реализират по специалноста така че си правете сметка докато е време

Kolkozabavno
Ректор
graph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 11
marvas написа:

Истината е че този университет взима много но не дава добра реализация като цяла аз България и не си струва да се учи там.
Който е по умен просто не го записва. ЗАПОМНЕТЕ ТОВА.
Който е по умен записва информатика или нещто от ITто. Ако си 3каджия го записваш и после си чукаш главата.

Не дава реализация на хората, които не я търсят. Ако запишеш IT, само защото мислиш, че е вървежно, но не полагаш усилия пак шансът ти е същия. За да успееш в каквото и да било най-важното е желанието.

n_doe
Доцент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 7
И да, и не. Докато в IT сферата можеш да се докажеш чрез знания и умения, тук те не са достатъчни, а в някои случаи дори и изобщо не са необходими, хаха. Важното е да имаш някакъв гръб или някой познат в занаята, строителството като бранш в огромната си част разчита на доверието.

Последна редакция: 31/07/2011 23:23 от n_doe.
Kolkozabavno
Ректор
graph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 11
n_doe написа:
И да, и не. Докато в IT сферата можеш да се докажеш чрез знания и умения, тук те не са достатъчни, а в някои случаи дори и изобщо не са необходими, хаха. Важното е да имаш някакъв гръб или някой познат в занаята, строителството като бранш в огромната си част разчита на доверието.
Разчита на доверието, защото е "стар" бранш, с изградени някакви традиции, докато компютри масово има от 20 години. Иначе и в IT наистина кадърните вземат големите пари, както и при нас. Няма лошо да ти бият шут отзад, ако това ще те задвижи напред. При юристите и лекарите е нормално професията да се предава в поколенията (повечето хора, които учат право са от семейства на юристи), защо при нас да няма приемственост?

tanq4474
Декан
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 29
До 4-5 години и IT-то ще се изправят пред същия проблем като нас, а именно пренасищане на пазара. В момента хиляди първокурсници записват IT специалности в знайни и незнайни университети, да не говорим колко самоуки или изкарали разни курсове хора се натискат в този бранш.

n_doe
Доцент
graphgraph
Отг:Колко % от приетите ТС и ССС завършват? 10 Години, 4 Месеци Карма: 7
Kolkozabavno написа:
n_doe написа:
Разчита на доверието, защото е "стар" бранш, с изградени някакви традиции, докато компютри масово има от 20 години. Иначе и в IT наистина кадърните вземат големите пари, както и при нас. Няма лошо да ти бият шут отзад, ако това ще те задвижи напред. При юристите и лекарите е нормално професията да се предава в поколенията (повечето хора, които учат право са от семейства на юристи), защо при нас да няма приемственост?

Не знам, просто аз с такива впечатления съм останал. Не става въпрос, че кадърните хора не ги взимат дори и без предварително познанство, но масовият случай е другият. В строителството наистина кадърните взимат големите пари, но не баш и у нас. Тук от още по-голямо значение е кой ще те натисне отгоре, ама това е коренно различна тема.

Отиди най-отгореСтраница: 123
Модератори: vassil