Начало Форум
Добре дошли, Гост
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте.    Забравена парола?

Съвместимост м/у Tower и Windows 7
(1 разглежда/т) (1) Гости
Отиди най-отдолуСтраница: 12
Тема: Съвместимост м/у Tower и Windows 7
damian
Асистент
graphgraph
Изключен Click here to see the profile of this user
Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 9 Месеци Карма: 0
Здравейте колеги, искам да попитам, както става ясно от заглавието на темата, възможна ли е инсталацията на Tower 5.5 или Tower 6 на компютър със операционна система Windows 7. Досега (от разпитванията които проведох) се оказва че нямам познати които да са успели.

P.S. Говоря за кракнати копия, не закупени такива

Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
Jores
Асистент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 9 Месеци Карма: 0
На Windows Vista съм слагал няма проблем. На Windows 7 съм вече, но не съм пробвал Tower-а дали ще тръгне. Ако толкова не става използвай VMWare и няма проблем.

Oliver
Ректор
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 9 Месеци Карма: 16
а tower 6 от къде си го смъкнахте?

uacg.forumup.com
panakost
Асистент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 6 Месеци Карма: 0
От моя опит знам, че не става на седмицата. Поне аз се изприщих докато се опитам да я инсталирам тая програма на 7 и накрая се принудих да си сложа екс пи. Ако имаш по-голям хард, инсталирай си екс пи и когато ти се наложи да ползваш Тауър минавай на него.
Все пак аз имах този проблем преди почти година и може от Радимпекс да са си подновили софтуера някак си (не разбирам мн мн от тези неща).

Самата програма се предлага като демоверсия в сайта на Радимпекс, но разбира се е адски орязана. Номерът е да се намерят емулатора и ХАСП драйвера, с които вече се "легализира" програмата. Аз моята си я намерих от приятели.

Успех на всички!

Mfo
Доцент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 6 Месеци Карма: 31
На два компютъра със Windows 7 x86 лично съм подкарвал Tower 6. За версия 5.x не знам, но 6.x тръгва безпроблемно на Win7. Стига да е x86 ("32 битова версия"). За x64 просто няма емулатор**(vusbhasp.sys е kernel driver, "писан" за x86 и по логика на всеки driver, не е съвместим с x64). Иначе почти всяко приложение, което не е 64bit, може да работи в режим на съвместимост на x64 Windows OS.

Проблемите, които масово изпитват хората с Tower, AutoCAD 2006 и т.н. с Windows 7/VISTA, са няколко - разрядността на системата (x64), което често се пропуска като маловажно и User Account Control, който функционира. Също така поради системата за "сигурност", въведена във VISTA и 7, понякога се случват "чудеса", ако се покаже системния account "Administrator", а не се ползва произволен (пр. "Cucka"), който да се маркира като такъв, който е с администраторски права... Да вярно нарушава сигурността, ама на кой му пука.

@Oliver - Вече (след 2 месеца от коментара ти) се размята почти масово сред проектиращите с нея...
---------------
**Емулатор няма, но оригинални Hardlock тапи си има (все пак, по-скоро предполагам). Вече е друг въпрос, дали самият Tower има версия, създадена и компилирана да ползва x64 аритметика и >2GB адресно пространство.

Последна редакция: 06/01/2011 19:34 от Mfo.
Oliver
Ректор
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 6 Месеци Карма: 16
Аз си намерих 6тица още преди да питам тук, но не ще да ми чете файлове от легалната версия. Толкова ли е тайно ако някой има копие да се обади?!?

uacg.forumup.com
Mfo
Доцент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 13 Години, 6 Месеци Карма: 31
Принципно, проблемът на Tower е, че всеки Build на дадена версия си въвежда свои маркер и (вероятно) своя модифицирана структура на данните. Ако "Легалната" е Build по-голям от Build-a на "Пробитата", силно вероятно е да не го отваря. Ако намеря хостинг ще кача двата Build-a, които някъде са ми останали по HDD - v6 Build 1112 и v6 Build 1225. Помня, че 1112 не отваряше файловете на 1225, обратното... не съм се сетил да го пробвам - като ги знам Radimpex, нищо чудно и то да не става, но това ще е много брутално.

Не знам за тайна, аз "стигнах" до него случайно (група "джедаи" ме питаха "що не тръгвал"... и така). Може би, да ползваш Tower означава да си "Масон" сред проектантите, т.е. не се дава лесно тази възможност... знам ли?! Явно емулаторът е пуснат "тайно" с думите на създалия го: "...и да не го разпространявате, чшшш" А може би в началото някой е продавал "пробитата" версия? Като знам какви шматки има, спокойно някой може и да е платил "по-тънкото" за такава версия.

Виж колко варианти може да роди въображението...

//edit:
А дали емулаторът сработва с оригинални инсталации на същата версия, но друг Build... Някой трябва да провери тази "теория". Ха-ха
//edit

Последна редакция: 07/01/2011 01:02 от Mfo.
dakata01
Асистент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 12 Години, 10 Месеци Карма: 0
някой успя ли да подкара tower 6 на 64-бит

TheDream
Асистент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 12 Години, 9 Месеци Карма: 0
dakata01 написа:
някой успя ли да подкара tower 6 на 64-бит
И аз искам да попитам същото

dino
Асистент
graphgraph
Отг:Съвместимост м/у Tower и Windows 7 12 Години, 8 Месеци Карма: 1
е така поне пишат по форумите, че няма никакъв проблем
vias.students.bg/index.php?option=com_ku...;catid=9&id=3375
пост 6317 /lavteam.net/

Последна редакция: 20/11/2011 13:32 от dino.
Отиди най-отгореСтраница: 12
Модератори: vassil, segafredo, dark_half