Начало Форум
Добре дошли, Гост
Моля идентифицирайте се или се регистрирайте.    Забравена парола?

Желания ?
(1 разглежда/т) (1) Гости
Отиди най-отдолуСтраница: 1
Тема: Желания ?
Blow Your Mind
Асистент
graphgraph
Изключен Click here to see the profile of this user
Желания ? 8 Години, 4 Месеци Карма: 1
Здравейте.
Завърших 12ти клас в пгсаг и искам да влезна в ссс - пгса. Бала ми с матурата ще е около 20,5. Не ми са ясни нещата с желанията (списъка с желаните специалности по ред).
Какво става ако при първото класиране не влезеш с първото желание? Тогава на второто класиране с кое желание участваш. Може ли първото и второто желание да ми са еднакви ссс - пгса? Сигурно ли е че ще има втори класирания и мога ли да направя тоя номер - да сложа като първо желание ссс ,а като второ ссс - пгса и така да влезна от второто класиране с по ниски прагове. А да ве питам ссс и ссс - пгса едно и също ли учат ?
Как мислите ще влезна ли ?

Последна редакция: 07/06/2011 15:44 от Blow Your Mind.
Само регистрирани потребители могат да публикуват нови мнения.
tanq4474
Декан
graphgraph
Отг: Желания ? 8 Години, 4 Месеци Карма: 29
Което най-много искаш, него пишеш за първо желание. Следващото най-желано - на второ. И така нататък. Ако ти стига балът за първото желание, влизаш тази специалност, без значение какви са баловете за другите специалности. Ако не ти стига за първо желание, на второ класиране пак се бориш за първо желание (или всяко по-горно, от това, в което си приет), като чакаш някой от класираните на първо класиране да се откаже. Ако и тогава не ти стигне балът, отиваш на трето класиране, където е същата логика. Ако и там не стане работата, можеш да се запишеш специалността, която си приет. Разбра ли нещо? И аз се омотах.

Основното е, че ако си приет първо желание, не можеш да запишеш нищо друго, без значение колко ти е балът. Поне така беше аз като кандидатствах, ма те от тогава няма да се учудя, ако са измислили някаква нова система.

Относно специалността ссс-пгса, не бях чувала за нея. Може би става въпрос за ССС англоезично, което сега като им погледнах учебния план си е същото като ССС, но сигурно го учат на английски:
uacg.bg/filebank/ECTS-2010-2011/STR/STR2Plan.pdf
Можеш да разгледаш какво се учи в отделните специалности на сайта на УАСГ
uacg.bg/?p=87&l=1
Малко по-надолу има и правилник за кандидатстване. Най-добре да си прочетеш него, да не те излъже някой дърт многознайко като мен

Хайде, успех, и не се притеснявай много. УАСГ не е това, което беше.

Последна редакция: 07/06/2011 16:57 от tanq4474.
Blow Your Mind
Асистент
graphgraph
Отг:Желания ? 8 Години, 4 Месеци Карма: 1
Благодаря за отговора. ССС - пгса е същото като ссс но за хора завършили пгсаг нали така? Значи и двете специалности влизат на едно и също място. Може ли някой да ми потвърди че на всяко класиране участваш с първото желание ,защото в правилника никъде не пише. Мислите ли че бала за ссс-пгса ще е по висок тая година и повече или по-малко прием ще има.

Последна редакция: 08/06/2011 10:02 от Blow Your Mind.
tanq4474
Декан
graphgraph
Отг:Желания ? 8 Години, 4 Месеци Карма: 29
Няма такава специалност. В ССС учат както хора от строителни техникуми, така и от математиески и езикови гимназии. Учи се едно и също. Иначе има един процент (по мое време беше 20%, сега май е 30%) от местата, които са само за хора от строителни техникуми. Останалите проценти са за всички - без значчение къде са учили. Това, че си от техникум, може само да ти помогне при кандидатстването, но в никакъв случай няма да ти попречи. Не мисля, че е необходимо да кандидатстваш отделно за тези 20%. Не мисля, че трябва отделно да се кандидатства за тези проценти. Те си се разпределят автоматично при класирането.

kay_
Асистент
graphgraph
Отг:Желания ? 8 Години, 4 Месеци Карма: 5
Мммм.......аз пък сега завършвам и се чудя как да си подредя желанията:първо работа и после квартира или обратното?хахах)))))))))))))))))))))))))))))))

Отиди най-отгореСтраница: 1
Модератори: vassil